BORNIT - Bornithene Plus

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 976,50 zł 976.50
Cena netto: 793,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Właściwości

BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie i elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku stosowaną do uszczelniania budowli w trudnych warunkach meteorologicznych. Składa się ona z folii polietylenowej o dużej gęstości HDPE z powłoką polimeryczno - bitumiczną i odpowiada zgodnie z wymaganiami zawartymi w tabeli materiałowej 10 (Samoprzylepna bitumiczna taśma uszczelniająca na zimno (KSK) normie DIN 18195 (2000-08). Taśma uszczelniająca jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach do -5°C. Skontrolowana przez MPA Hannover.

Z systemem w czterech krokach do celu

- zagruntować mur

- zakleić wstępnie pasy problematyczne

- Powierzchnie przyciąć i zakleić

- Umieścić ochronę przeciwuderzeniową (folia kubełkowa z włóknem filtracyjnym)

Obszary stosowania

BORNIThene PLUS można stosować w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych jako warstwę ochronną przeciwko wilgotności gleby oraz nie napierającej wodzie dla powierzchni pionowych i poziomych (DIN 18195 T.4 oraz 5). Można ją stosować do uszczelnienia przeciwko rosnącej wilgotności oraz jako hamulec dla pary wodnej w obszarze gleby pod jastrychem (na przykład zewnętrzne ściany piwnicy, balkony, tarasy, loggie dachowe, pomieszczenia mokre, mury oporowe, garaże podziemne).

Ważna wskazówka

W czasie fazy budowania woda nie może się przedostać pomiędzy podłoże a uszczelnienie! W przypadku zaklejania w porannych godzinach należy zwracać uwagę na możliwość tworzenia się na warstwie podkładowej wody kondensacyjnej (szczególnie w obszarze ściany/dna)! Powierzchnie te muszą zostać osuszone, w przeciwnym razie sklejanie taśmy uszczelniającej BORNIThene PLUS się nie powiedzie. Podłoże musi być pozbawione lodu. Nie obrabiać pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Utrzymywać temperaturę obróbki od -5°C do +30°C! Podczas występowania letnich temperatur przechowywać w chłodnym miejscu! Wyjąć z opakowania dopiero bezpośrednio przed użyciem.

UWAGA: nie używać jako warstwy górnej / warstwy kryjącej! Materiał jest wrażliwy na działanie UV

Dane produktu w skrócie

 

 Typ

Samoprzylepna bitumiczna taśma uszczelniająca metodą na zimno

Podstawa

Kauczuk bitumiczny na laminowanej podwójnie folii polietylenowej.

 

Kolor

czarny

Folia nośna

Folia polietylenowa o dużej gęstości HDPE

Kolor

Czarny

Temperatura obróbki

od -5°C do +30°C

Odporność na temperaturę

od -20°C do +80°C

Pęknięcia

> 5 mm

Własności klejenia metodą na zimno przy 0°C

fundament się nie oddziela, pęknięcia nie występują

Własności przeciwpożarowe

DIN 4102 klasa materiału budowlanego B 2

Wodoszczelność

spełnia ( 5 bar / 72 godziny. )

Szerokość rolek

1,05 m

Długość rolek

14,30 m

Grubość materiału

1,5 mm

Składowanie

W miejscu chłodnym i suchym

Czas składowania

12 miesięcy

Czyszczenie urządzeń roboczych

Za pomocą Bornit-Bitumenreiniger Bornit- Multiclean

 

Obróbka

Podczas obróbki jak również ustalania możliwości stosowania należy zasadniczo przestrzegać normy DIN 18195 (2000-08) "uszczelnianie budowli". Podłoże należy starannie przygotować tak, aby taśma uszczelniająca podczas zaklejania mogła trzymać na całej powierzchni i być położona bez pustych przestrzeni. Podłoże musi być równe, wytrzymałe na ściskanie, wsiąkliwe i wytrzymałe jak również pozbawione lodu, smaru, wilgoci i kurzu. Pozostałe resztki zaprawy należy usunąć, ostre krawędzie wygładzić, kąty wewnętrzne zaokrąglić a fugi ściśle zamknąć. Powierzchnie przeznaczone do uszczelnienia należy chronić przed drugostronnym zawilgoceniem. Przy temperaturach obrabiania ponad +5°C podłoża zostają obrobione wstępnie za pomocą Bornit-Unibit. Przy zimniejszych temperaturach (do -5°C) należy koniecznie zastosować BORNIT- HAFTGRUND. Pozwoli to zagwarantować niezbędną przyczepność taśmy uszczelniającej! Powłokę gruntującą pozostawić do całkowitego jej wyschnięcia! Po wyschnięciu należy skontrolować przyczepność w ten sposób, aby małe paski BORNIThene PLUS nakleić, przycisnąć i następnie ponownie oderwać. Jeśli paski łatwo odchodzą lub od podłoża oddziela się przy tym więcej niż 50% warstwy podkładowej, oznacza to, że powłoka nie jest wystarczająco sucha i nie występuje wystarczająca przyczepność taśmy KSK do podłoża! W takim przypadku nie pracować dalej! Wymagane schnięcie/przyczepność powstaje dopiero wówczas, gdy paski można oderwać z użyciem siły. W czasie fazy budowania woda nie może się przedostać pomiędzy podłoże a uszczelnienie!

Montaż

  1. Taśmę uszczelniająca BORNIthene przyciąć ostrym nożem do żądanych rozmiarów i ponownie zwinąć.
  2. Wszystkie kanty zewnętrzne i wewnętrzne należy w celu ich wzmocnienia zakleić paskami przyciętymi na szerokość 30cm. Uszczelnienie wystających kątów zewnętrznych (na przykład wyskok fundamentu) odbywa się za pomocą taśmy uszczelniającej w takiej formie, aby najpierw na kąt został naklejony trójkąt a bezpośrednio potem czworobok tak, aby powstała podwójna warstwa uszczelnienia.
  3. Najpierw zakleić dolny obszar ściany/podwaliny za pomocą kawałków o długości około 1m oraz zakładki bocznej każdorazowo po 10 cm od dołu do góry (rozpoczynając od powierzchni czołowej płyty podłogowej. Przed naklejaniem następnej taśmy należy usunąć z krawędzi samoprzylepnej folię przekładkową.
  4. Uszczelnienie ścian cokołu aż do dolnej warstwy uszczelnienia odbywa się od góry do dołu za pomocą przyciętych wcześniej taśm. Długość taśmy musi tak zostać dobrana, aby do dolnej warstwy uszczelnienia można było wykonać zakładki na 15cm. Następnie na początku taśmy ściągnąć 50cm papieru ochronnego i ten przykrój położyć od strony klejącej na podłożu, wygładzić i docisnąć.
  5. Papier ochronny dalej ściągać, poczynając od środka dociskać za pomocą szczotki lub szmaty. Dzięki temu osiągniemy natychmiastową przyczepność oraz unikniemy powstawania fałd i pęcherzy.
  6. Potem zwinąć całą taśmę równomiernie i mocno za pomocą rolki gumowej. Zanim zostanie położona następna taśma, należy każdorazowo zdjąć folię przekładkową z krawędzi samoprzylepnej. Styki taśmy muszą zachodzić na siebie na 10cm i w tym miejscu szczególnie starannie dociskać.
  7. Górne zakończenie taśmy w przypadku powierzchni pionowych oraz wszystkie końcówki uszczelnienia (końcówki taśmy w obszarze frontu cokołu), rurociągi oraz inne przyłącza należy zabezpieczyć przed naciekiem wody szpachlując te miejsca za pomocą Bornit- Kaltspachtel. W górnych obszarze przyłączenia taśmy zostaną zamocowane mechanicznie za pomocą ocynkowanych gwoździ z dużymi łepkami (5 sztuk na 1m) lub za pomocą szyny zaciskowej.
  8. Taśmę uszczelniającą przed napełnieniem wykopu budowlanego należy chronić przed uszkodzeniami (na przykład za pomocą polistyrenowych płyt drenażowych, folia kubełkowa z włóknem filtracyjnym itd.) Powierzchnie pionowe bezpośrednio po wyschnięciu szpachlówki wypełnić ziemią. Powierzchnie poziome należy w przeciągu dwóch tygodni przykryć i przycisnąć. Powierzchnie uszczelniane za pomocą Bornit-BORNIthene należy w tym czasie chronić przed działaniem promieni słonecznych.
  9. Podczas instalowania dodatkowej izolacji cieplnej (pomiędzy taśmą uszczelniającą a folią kubełkową) na przykład z polistyrenowych płyt z pianki sztywnej należy ją nakleić na taśmę uszczelniającą BORNIT-BORNIthene za pomocą BORNIT- Fundamentdicht 1K lub 2K lub BORNIT-Fundamentflex 2K lub BORNIT-Repabit.

Składowanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wilgocią. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od dostawy/daty zakupu towaru.

Usuwanie odpadów

Pozostałości materiału należy usuwać zgodnie z AVV-ASN: 170302 (mieszanki bitumiczne z wyjątkiem takich, które są objęte numerem 170301).

Uwaga

Informacje zestawiono zgodnie z najnowszym stanem wiedzy o technikach stosowania. Proszę jednak zwracać uwagę, że w zależności od stanu obiektu budowlanego może zaistnieć konieczność odstępstwa od sposobu postępowania zawartego w niniejszej instrukcji. Jeśli w poszczególnych umowach nie ustalono inaczej, wszystkie informacje zawarte w instrukcji są niewiążące i nie przedstawiają tym samym cech produktu. Zastrzegamy sobie jednak prawo o każdej porze do dokonywania zmian w niniejszej instrukcji. Zalecamy Państwu zasięgania informacji o zmianach na naszej stronie internetowej www.bornit.com.pl

Formy dostawy

Rolka (szerokość x długość = 1,05 m x 14,30 m= 15 m²). 15 rolek na palecie. Rolki są pakowane osobno do kartonów.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl