BORNIT - DB (Dreiecksband)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 528,00 zł 528.00
Cena netto: 429,27 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BORNIT - Trójkątna taśma bitumiczna to nadtapiana. Bardzo elastyczna taśma elastomerowo-bitumiczna służąca do bezpiecznej i prostej izolacji złącza ławy fundamentowej a ściany pionowej. Taśma jest odporna na starzenie się i łatwa w obróbce. Dzięki jej zastosowaniu brak jest okresów przestoju (czasu schnięcia), natychmiast po ochłodzeniu taśmy powstaje wodoszczelne połączenie z podłożem.

Zastosowanie produktu

BORNIT-Trójkątna taśma bitumiczna nadaje się szczególnie do:

  • szybkiego i bezpiecznego wykonania izolacji łączeń elementów budowli umieszczonych względem siebie pod kątem 90 stopni (np. pomiędzy płytą fundamentową a ścianą pionową)

  • połączenia izolacji poprzecznej (poziomej) z rolek bitumicznych (pod pionową ścianą) z izolacją powierzchniową wykonaną z grubowarstwowych mas bitumicznych, rolek zgrzewanych lub samoklejących

  • izolacji fug krawędziowych i nierówności pomiędzy elementami prefabrykowanymi z betonu, pierścieniami szybowymi od szybów zasilających i inspekcyjnych itp.

  • do zamykania pęknięć ( np. w strefie dachowej) przez nadtopienie Zaleca się zagruntowanie podłoża preparatem Bornit-Bitugrund lub BORNIT FG (Fundamentgrund).

Dane techniczne produktu skrócie

Rodzaj

bitumiczna taśma uszczelniająca modyfikowana polimerami

Składniki

bitum, wypełniacze, kauczuk

Kolor

czarny

Gęstość w temperaturze 20°C

1,10 - 1,30 g/cm³

Konsystencja

stałą

Punkt mięknienia zgodnie

ok. 110°C

Przechowywanie

Produkt niewrażliwy na mróz! Kartony chronić przed wilgocią.

Możliwość przechowywania produktu

W oryginalnie zamkniętych pojemnikach przynajmniej 6 miesięcy

Sposób stosowania

Podłoże musi być czyste, suche i wolne od luźnych części lub substancji rozdzielających. Celem uzyskania dobrej przyczepności oraz prawidłowego zespolenia taśmy z podłożem zaleca się zagruntowanie podłoża preparatem Bornit-Bitugrund lub Bornit-Fundamentgrund. Zazwyczaj gruntuje się także pozostałą powierzchnię. Powierzchnię zagruntowaną można malować i natryskiwać.

Wskazówka:

Przed zastosowaniem taśmy Bornit- Trójkątna Taśma Bitumiczna muszą całkowicie wyschnąć i wywietrzyć się specjalne preparaty gruntujące zawierające rozpuszczalniki (np. BORNIT-Bitugrund). Rozłożyć taśmę Bornit- Trójkątna taśma bitumiczna i dociąć na długość. W narożach w zależności od potrzeby można dociąć taśmę na ukos. Tępe zakończenia zostaną połączone na skutek stopienia. Następnie na jednym z końców nadtopić powierzchnię przylegającą lub stykową taśmy z odległości ok. 30 cm płomieniem propanowym i natychmiast mocno docisnąć taśmę. Po ochłodzeniu pierwszej części taśmę podgrzewa się w złączu w taki sposób, aby nadtopiona była tylko powierzchnia i na bieżąco wciska się taśmę w roztopioną substancję. Na koniec należy ewentualnie jeszcze raz rozgrzać taśmę przy użyciu płomienia i zatopić krawędzie, aby widoczne było trwałe połączenie z podłożem.

W przypadku docięcia w narożu na ukos należy zwracać uwagę na dobre sklejenie się krawędzi pionowych.

Po kilku minutach (ochłodzenie taśmy) można rozpocząć następne prace.

Przechowywanie

Produkt można przechowywać przynajmniej 6 miesięcy. Chronić kartony

przed wilgocią i bezpośrednim działaniem słońca lub upałem.

Uwagi

Dane zawarte w niniejszej informacji technicznej zestawiono zgodnie ze stanem najnowszej techniki dotyczącej zastosowania produktu. Jednakże w zależności od stanu obiektu należy zdecydować, jaki sposób postępowania jest odpowiedni. Uwzględniać sytuacje wyjątkowe występujące na budowie. Powyższe informacje nie skutkują powstaniem zobowiązania prawnego.

Dostępne opakowania

Bornit- Trójkątna taśma bitumiczna jest dostępny w rolkach, zapakowanych w kartony. Jeden karton zawiera 5 rolek o długości 5 m każda.

BORNIT- Trójkątna taśma bitumiczna = 25 m/ karton, 24 kartony na palecie

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl