BORNIT - DF 6kg

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 144,42 zł 144.42
Cena netto: 117,41 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BORNIT®-DF to produkt na bazie wodnej żywicy akrylowej i specjalnych dodatków, przeznaczony do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej w domowych pomieszczeniach narażonych na działanie wody i pary wodnej. Odpowiada wymaganiom Normy EN14891.

Zastosowanie:

BORNIT®-DF doskonale izoluje wilgoć w takich pomieszczeniach jak piwnice, tarasy, łazienki, kuchnie i pralnie. BORNIT®-DF jest plastyczną masą izolującą, bardzo prosta w aplikacji. Tworzy zwarte, elastyczne i szczelne powłoki. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do takich podłoży jak: tynki cementowo-wapienne, gipsowe i wapienne, podłoża betonowe, pustaki ceramiczne, płyty G-K. Po wyschnięciu stanowi gotowe podłoże pod wszelkie materiały wykończeniowe takie jak glazura, terakota, a także podłogi z drewna i drewnopochodne oraz wykładziny syntetyczne. BORNIT®-DF może być stosowana na podłożach wykonywanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego, na podłożach ulegającym odkształceniom.

BORNIT®-DF nie może stanowić warstwy ostatecznej.

BORNIT-DF nie nadaje się do pomieszczeń i obiektów gdzie woda działa pod ciśnieniem lub obciążenie wodą jest stałe. Może być stosowana bezpośrednio pod płytki, zastępując papy i tradycyjne folie, na których wymagane było wykonanie wylewki przed przyklejeniem płytek.

Zalety:

  • Jednoskładnikowa
  • Elastyczna
  • Zabezpiecza przed wodą i zalaniem
  • Doskonałe podłoże pod elastyczne zaprawy klejowe

 

Dane produktu w skrócie:

Właściwość wg PN-EN 14891

Przyczepność początkowa (MPa)     ≥ 1,0

Przyczepność po oddziaływaniu wody (MPa)               ≥ 0,5

Przyczepność po starzeniu termicznym (MPa)             ≥ 1,0

Przyczepność po cyklach zamrażania-rozmrażania (MPa)          ≥ 0,5

Przyczepność po oddziaływaniu wody wapiennej (MPa)           ≥ 0,5

Wodoszczelność  brak przenikania

Grubość warstwy  0,3-0,5mm

Czyszczenie   na świeżo wodą

Obróbka:

Podłoże przed nałożeniem zawsze należy zagruntować gruntem głębokopenetrującym (BORNIT®-Unigrund). Po 8 godzinach schnięcia gruntu można nakładać płynną folię . BORNIT®-DF można nakładać za pomocą pacy metalowej, wałka lub pędzla na grubość do 0,5mm. W narożnikach oraz w miejscach dylatacji, przejść rur i na krawędziach - powłokę uszczelniającą należy wzmocnić odpowiednimi taśmami i profilami uszczelniającymi. Taśmę uszczelniającą należy wklejać w świeżą, pierwszą warstwę folii i przykryć drugą warstwą. Taśmy i profile nie powinny zachodzić na siebie. W przypadku malowania pędzlem lub wałkiem należy malować dwukrotnie warstwami na krzyż. Powłoka przed nałożeniem kolejnych warstw powinna być chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyrób dostarczany w postaci gotowej do użycia. Rozcieńczenie spowoduje obniżenie lub utratę parametrów technicznych. Malować w temperaturze podłoża i otoczenia powyżej +5º C.

Na wyschnięte podłoże można przyklejać płytki. Stosować tylko klej klasy C2 (np. BORNIT®-EK).

Wysychanie:

Czas wysychania zależy od grubości powłoki, przyjmuje się że powłoka schnie 24 godziny.

Uwaga: Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania nawet do kilkunastu godzin. Zagruntowaną powierzchnię chronić przed opadami atmosferycznymi i kondensacją wilgoci, aż do całkowitego wyschnięcia.

Temperatura obróbki:

Temperatura otoczenia, podłoża i materiału nie może być niższa niż 5°C

Zużycie:

Zużycie BORNIT-DF zależy od grubości warstwy i metody aplikacji.

Przy jednokrotnym malowaniu pędzlem przyjmuje się że ok. 350-400g wystarcza na 1m2 .

Uwagi:

Niniejsza instrukcja techniczna zastępuje wszystkie wcześniejsze informacje techniczne o produkcie, które tym samym tracą ważność. Dane zawarte w niniejszej instrukcji technicznej odpowiadają aktualnemu stanowi wiedzy technologicznej. Proszę mieć jednak na uwadze, że w zależności od stanu obiektu mogą być konieczne odstępstwa od sposobu aplikacji proponowanego w niniejszej instrukcji technicznej. Jeśli w konkretnych umowach nie zawarto odmiennie brzmiących postanowień, wówczas wszystkie informacje zawarte w instrukcji są niewiążące i nie przedstawiają żadnych gwarantowanych właściwości produktu. Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia w każdej chwili zmian informacji zawartych w niniejszej instrukcji.

Opakowania:

6 kg wiaderko

64 wiaderka na palecie

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl