BORNIT - GB (Grundbit) 10l

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 183,50 zł 183.50
Cena netto: 149,19 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BORNIT®-Grundbit jest szybkoschnącym elastomerowo-bitumicznym preparatem gruntującym do nakładania za pomocą pędzla lub natryskowo o doskonałej przyczepności na podłożach powszechnie występujących na budowach. Produkt jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników.

Zastosowanie

BORNIT®-Grundbit stosowany jest jako preparat polepszający przyczepność do gruntowania chłonnych i niechłonnych podłoży przed ułożeniem papy lub jako preparat gruntujący dla nanoszonych w dalszej kolejności emulsyjnych powłok bitumicznych (np. BORNIT®-Flexbit, C, BORNIT®-Unibit). Produkt można stosować do powierzchni dachów i podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

BORNIT®-Grundbit cechuje się dobrą przyczepnością na powierzchniach betonowych, murowanych, tynkach oraz na wszystkich bitumoodpornych podłożach powszechnie występujących na budowach.

BORNIT®-Grundbit spełnia wymogi dotyczące uszczelnień dachów i budowli w nowym budownictwie i w obiektach rewitalizowanych zgodnie z „Dyrektywą w sprawie dachów płaskich” (Flachdachrichtlinie) wydaną przez ZVDH i „Zasadami techniki - abc pap asfaltowych” wydanymi przez vdd.

Uwaga: Zgodnie z okólnikiem stowarzyszenia branżowego budownictwa (Bau-BG-Rundschreiben) (11/05) dotyczącym prac we wnętrzach pomieszczeń jednoznacznie zaleca się stosowanie bitumicznych preparatów gruntujących na bazie emulsji (BORNIT®-Grundbit)!

Twoje korzyści

              bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników

              doskonała adhezyjność (również na metalu)

              mocno przywiera

              oszczędny w użyciu

              możliwość wielokrotnego zamykania opakowania

Dane produktu w skrócie              

Rodzaj                                             emulsja bitumiczna

Baza                                                elastomery, bitum, dodatki

Rozpuszczalnik                              woda

Barwa                                              na świeżo: brązowy, po wyschnięciu: czarny

Gęstość w 20°C                             1,00 g/cm³           

Konsystencja                                 wodnisty              

Sposób nakładania                        opryskiwacze ciśnieniowe, urządzenia natryskowe, pędzle malarskie, wałki

Warunki składowania                    nieodporny na działanie mrozu!

Sposób przechowywania              w oryginalnie zamkniętym opakowaniu co najmniej 6 miesięcy

Czyszczenie                                    produkt świeży czyścić wodą, po wyschnięciu preparatem do czyszczenia asfaltu BORNIT®-Bitumenreiniger

Klasa zagrożenia wg VbF i ADR   brak

Kod Produktu wg GISBAU            BBP 10 

Podłoże

Podłoże musi czyste i wolne od olejów i smarów. Elementy niezwiązane z podłożem należy usunąć, miejsca uszkodzone, pęknięcia i dziury należy w pierwszej kolejności naprawić. Podłoże może być lekko wilgotne ale nie mokre.

W przypadku stosowania na podłożach metalowych bezwzględnie przestrzegać: Podłoże musi być czyste, suche i wolne od olejów i smarów. W razie potrzeby metal usunąć lub uszorstnić powierzchnię.

Sposób użycia

BORNIT®-Grundbit poddawany jest obróbce na zimno. Przed użyciem krótko rozmieszać.

Preparat gruntujący można nakładać na podłoże przy pomocy pędzla, wałka lub poprzez rozpylanie lub natryskiwanie. Zaleca się, aby narzędzie przed i po uzyciu lekko zwilżyć.

Nie stosować w temperaturach zewnętrznych i temperaturach pomieszczeń poniżej +5ºC i powyżej +35ºC. Preparatu BORNIT®-Grundbit absolutnie nie można nakładać w deszczu, przy zbyt wysokiej wilgotności powietrza (mgła) lub na mrozie (nieodporny na działanie mrozu!). Do chwili całkowitego wyschnięcia chronić przed deszczem i mrozem.

Narzędzia pracy i urządzenia umyć wodą natychmiast po użyciu.

Przed położeniem papy upewnić się, czy BORNIT®-Grundbit całkowicie wysechł.

Czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych, temperatury otoczenia i podłoża oraz od chłonności podłoża. Wynosi ok. 2 godzin przy 20ºC.

Na podłożach metalowych czas schnięcia może ulec wydłużeniu w zależności od warunków atmosferycznych.

Wydajność

ok. 0,2 l / m² (w zależności od chłonności podłoża)

Przechowywanie

BORNIT®-Grundbit należy chronić przed mrozem. Unikać oddziaływania temperatur przekraczających +30ºC i bezpośredniego nasłonecznienia. W oryginalnie zamkniętym opakowaniu produkt może być przechowywany co najmniej przez 6 miesięcy.

Utylizacja

Do utylizacji przekazywać wyłącznie całkowicie opróżnione opakowania. Pozostałości związków mineralnych można utylizować zgodnie z AVV-ASN: 080410 (odpady po klejach i masach uszczelniających za wyjątkiem substancji podlegających pod 080409).

Uwagi

Niniejsza karta techniczna zastępuje wszystkie wcześniejsze informacje o produkcie, które tym samym przestają obowiązywać. Dane zestawiono zgodnie z najnowszym stanem wiedzy na temat stosowanych technologii. Prosimy pamiętać jednak, że w zależności od stanu obiektu może wystąpić konieczność wprowadzenia zmian względem sposobu postępowania proponowanego w karcie technicznej. W przypadku braku odmiennych postanowień w poszczególnych umowach wszystkie informacje zawarte w karcie technicznej mają charakter niewiążący i nie przedstawiają tym samym ustalonej umownie jakości produktu. Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania w dowolnym czasie zmian w niniejszej karcie technicznej. Zalecamy Państwu zasięgnięcie informacji na temat ewentualnych zmian na naszej stronie internetowej www.bornit.com.pl , www.bornit.de

Opakowania

 wiadro 5 litrów, 60 opakowań na palecie

 wiadro 10 litrów, 44 opakowań na palecie

 hobok 25 litrów, 18 hoboków na palecie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl