BORNIT - Verkieseler

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 344,40 zł 344.40
Cena netto: 280,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rodzaj i właściwości

BORNIT®-Verkieseler jest preparatem krzemionkującym o działaniu głęboko penetrującym i hydrofobowym a także wzmacniającym podłoże.

BORNIT®-Verkieseler nie zawiera rozpuszczalników, dzięki czemu nie jest szkodliwy dla środowiska.

Składniki aktywne wnikają głęboko w podłoże i reagują z nim, tworząc związki nierozpuszczalne w wodzie. W ten sposób pory zostają zablokowane, a stale postępująca mineralizacja powoduje ich trwałe uszczelnienie.

Podłoże

Podłoże musi być czyste, mocne i pozbawione substancji powodujących odspajanie się warstw (oleje, smary, stare powłoki). Powinno być suche lub tylko lekko wilgotne.

Aplikacja

BORNIT®-Verkieseler nakładany jest jednokrotnie za pomocą wałka lub pędzla w postaci nierozcieńczonej jako trzeci element systemu hydroizolacji piwnic BORNIT®-Kellerabdichtungssystem.

W przypadku wykorzystania jako podkład do zespajania podłoża, np. pod 2-składnikowe bitumiczne powłoki grubowarstwowe (PMBC) preparat należy stosować w postaci rozcieńczonej (z czystą wodą kranową w proporcji 1:1). W przypadku betonu komórkowego konieczne jest dwukrotne nałożenie produktu. Nakładanie kolejnych warstw, np. PMBC, jest możliwe po całkowitym wyschnięciu podkładu, tj. po upływie ok. 24 godzin. W przypadku stosowania w ramach systemu BORNIT®-Kellerabdichtungssystem należy przestrzegać odpowiednich instrukcji technicznych produktu. Produkt ma odczyn zasadowy. Dlatego klinkier lub inne wrażliwe powierzchnie (np. szkło) muszą zostać dokładnie osłonięte przed aplikacją.

Aplikacja preparatu jest możliwa w temperaturach przekraczających +5°C.

Dane techniczne

Gęstość w temp. 20°C ok. 1,2 g / cm³

Kolor przezroczysty

pH ok. 10

Temperatura stosowania od +5°C

Konsystencja rzadka

Sposób nanoszenia szczotka, pędzel, wałek, agregat natryskowy

Przechowywanie w pomieszczeniu suchym, chłodnym ale nie w ujemnych temperaturach!

Zużycie

0,5 kg/m² w zależności od podłoża

Przechowywanie

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach

Informacje dotyczące

Produkt ma odczyn zasadowy i działa drażniąco.

Bezpiecznego stosowania

Podczas aplikacji należy stosować odzież ochronną, gogle i rękawice ochronne.

Podczas aplikacji nie pić, nie jeść i nie palić. W przypadku, gdy produkt dostanie się do oczu, natychmiast przepłukać dużą ilością wody i skonsultować się z okulistą.

Przestrzegać zwrotów wskazujących na rodzaj zagrożenia i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które znajdują się na etykiecie. Dalsze informacje na temat bezpiecznego przechowywania i postępowania z produktem znajdują się w aktualnej karcie charakterystyki.

Postępowanie z odpadami

Do recyklingu przekazywać tylko całkowicie opróżnione opakowania. Pozostałości materiału można utylizować zgodnie z AVV-ASN: 060299 (inne niewymienione odpady).

Uwaga

Niniejsza instrukcja techniczna zastępuje wszystkie wcześniejsze informacje techniczne o produkcie, które tym samym tracą ważność. Dane zawarte w niniejszej instrukcji technicznej odpowiadają aktualnemu stanowi wiedzy technologicznej. Proszę mieć jednak na uwadze, że w zależności od stanu obiektu mogą być konieczne odstępstwa od sposobu aplikacji proponowanego w niniejszej instrukcji technicznej. Jeśli w konkretnych umowach nie zawarto odmiennie brzmiących postanowień, wówczas wszystkie informacje zawarte w instrukcji są niewiążące i nie przedstawiają żadnych gwarantowanych właściwości produktu. Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia w każdej chwili zmian informacji zawartych w niniejszej instrukcji. Zalecamy zasięgnięcie informacji o ewentualnych zmianach na naszej stronie internetowej www.bornit.de; www.bornit.com.pl

Dostępne opakowania

Opakowanie 12 kg ..................................................... 60 opakowań na palecie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl